BLOGS

Blogs

SIGN THE PETITION: NORMAN G. FINKELSTEIN SERBEST KALMALI!

November 13, 2017

In Blog FINKELSTEIN V.VULTURE LAWYERS: ALL UPDATES News

Norman Finkelstein’a Sahip Çıkın

Dr. Norman G. Finkelstein, çirkin bir adaletsizliğe maruz kaldı ve maruz kaldığı bu tehlike sürüyor. Neden mi? Bir kere daha bazı kişilerin zayıf ve korumasız insanları kurban ettiğini görüp onları ifşa ettiği için.

Norman G. Finkelstein, Orta Doğu’da adaletli bir barış sağlanması uğruna çalışırken akademik ünvanını kaybetmişti. Şimdi ise, yardıma muhtaç olan eski bir öğrencisini savunduğu için polis şiddetine maruz kaldı ve 2 yıllık hapis tehlikesi bulunmaktadır.

Aşağıda imzası olan bizler, muazzam bir cesarete ve namusa sahip olan bir adamı bu haksız cezalandırmaya karşı korumak için bir çare arıyoruz.

Bu defa doğruluk ve adalet için farklı bir alanda savaşıyor olabilir ama biz bu alanda da ona destek vermek için yanındayız.

Dr. Rudolph Baldeo’nun iki tane ahlaksız avukatın ellerinde çektiği bu çirkin adaletsizliğe bizzat tanık olan Norman G. Finkelstein, dostunu terörize eden, küçük düşüren, iftiralar ile karalayan, iflas ettiren ve soyan bu adamların taktiklerini kamuoyunda ifşa etmeye başladı.

Adalet sistemindeki bu rezalet, Long Island’da gerçekleşmişti. Kısa bir süre sonra, Long Island polisi, Brooklyn’de yaşayan Norman Finkelstein’ın peşine düştü. Gecenin köründe onu dairesinde zorla alıkoydular, şiddet uyguladılar ve hapse attılar.

Finkelstein şu anda kefalet karşılığı dışarıdadır, ancak 13 Aralık 2017 günü geri dönüp ceza mahkemesine çıkması gerekmektedir. Eğer bu ahlaksız avukatlar istediklerini elde edebilirse, avukatlara

bilgilendirme amaçlı bir e-posta göndermek gibi mesnetsiz ve düzmece suçlamalardan dolayı en iyi ihtimalle hapse atılacak.

Ancak, Finkelstein’in polis şiddetine maruz kalması ve uzun bir hapis cezasıyla tehtid edilmesinin sadece tek bir sebebi var: İki ahlaksız avukatın işlerini nasıl yaptığını dünyaya ifşa etme cüretini göstermişti.

Aşağıda imzası olan bizler, Dr. Finkelstein’e uygulanan bu fiziksel, psikolojik ve “hukuksal” saldırının bitmesini talep ediyoruz. Artık evden alıkoymalar olmasın. Artık şiddet olmasın. Artık hukuksuzluk olmasın. Adalet istiyoruz. Bütün suçlamalar düşürülmeli ve Finkelstein serbest kalmalı!

Dünyaca tanınan bir akademisyen olan Finkelstein, bütün hayatını dünyayı daha iyi bir yere dönüştürmeye adamıştır— California Üniversitesi Yayınları’ndan çıkacak olan Gaza: An Inquest into its Martyrdom [Gazze: Şehadet Üzerine Bir Soruşturma] kitabı için yapılan övgülere bakmanız yeterli.

Dr. Baldeo, hayatını iyileştirmeye adamıştır. ABD’de bir pediyatrist oldu ve dünyanın birçok yerinde insani yardım görevlerinde gönüllü olarak çalıştı.

Dr. Baldeo, kendisini kurban eden bu iki avukata bir keresinde şöyle demişti, “Sizinle benim aramızdaki fark şu: Ben hayat kurtarıyorum, siz hayat mahvediyorsunuz.”

İnsanlığa olan hizmetlerinden dolayı Finkelstein ve Dr. Baldeo bizim takdirimizi hak etmektedir; öte yandan adaletin işleyişini bozmaya çalışan bu avukatlar ise kınanmayı hak ediyor.

Aşağıda imzası olan bizler, 13 Aralık’ta Dr. Finkelstein’in kaderine karar verecek olan hakimin, hiç bir suç işlemediği için onu özgür bir adam olarak ilan etmesini talep ediyoruz.

Bölge Savcısı, Dr. Finkelstein’in haklarının ihlal edilmesini soruşturmalı, bu haksızlığı eden herkesi sorumlu tutmalı ve

ileriki zamanlarda olabilecek tacizleri engellemek için koruma sağlamalıdır.

New York Eyaleti Mahkeme Başkanı’nı, adaletin sağlandığından emin olmalıdır.

Bu dilekçeyi ilk imzalayan mümtaz kişiler: Charles Glass, Sara Roy, Mihalis Yannakakis, Alice Walker, Khaled Abou El Fadl & Grace Song, Lee Swanson, Alfred de Zayas, and Mouin Rabbani.

Bu dilekçeyi imzalamak için şu bağlantıya gidiniz https://www.change.org/p/janet-difiore-chief-judge-of-the-state-of-new-york-norman-g-finkelstein-must-walk-free NOTLAR

* Finkelstein’in Dr. Baldeo ile ilgili yazdığı bir dizi makelesini okumak için Finkelstein’in web sitesini ziyaret ediniz; bilhassa şu bağlantılar: http://normanfinkelstein.com/2017/09/03/michael-chetkof-the-30000-lunch/ http://normanfinkelstein.com/2017/09/07/allyson-burgerthe-monstrous-effrontery-of-a-one-trick-pony/ http://normanfinkelstein.com/2017/09/12/michael-chetkof-allyson-burger-azimoon-baldeo-cross-examing-the-blackmailers-liars-and-thieves-part-1/ http://normanfinkelstein.com/2017/09/15/michael-chetkof-allyson-burger-azimoon-baldeo-outrageous-perjurers-part-2-of-the-cross-examination/ http://normanfinkelstein.com/2017/09/18/michael-chetkof-allyson-burger-new-plot-twist/ http://normanfinkelstein.com/2017/10/01/michael-chetkof-allyson-burger-day-of-atonement%e2%80%8b/ http://normanfinkelstein.com/2017/10/06/michael-chetkof-and-allyson-burger-day-of-judgment-approaches/

Genel değerlendirme için, Mary Serumaga’nın yazdığı makaleye bakınız: http://normanfinkelstein.com/2017/10/12/mens-rights-matter-systemic-corruption-in-the-divorce-industry/.

* Finkelstein’in 9 Ekim 2017’deki tutuklanmasını anlattığı videoyu bu bağlantıdan izleyebilirsiniz: https://www.youtube.com/watch?v=J3MIRk6_GAE.

* Finkelstein’in kendi dilekçesini imzalamak için lütfen şu bağlantıyı ziyaret edin https://www.change.org/p/supreme-court-appellate-division-disbar-michael-chetkof-and-allyson-burger-for-perjury-and-blackmail-750c9ecc-9119-44c4-9bda-cdce30abd24e.

* Finkelstein’in çıkmak üzere olan kitabı için şu adresi ziyaret edebilirsiniz: https://www.ucpress.edu/book.php?isbn=9780520295711 (tanıtımı okumak için “Reviews” sekmesine tıklayın).